Poniżej lista rzeczy, którą prosimy przygotować dla dziecka do Klubu:

Dobrym pomysłem jest pójście na zakupy wspólnie z dzieckiem- będzie mogło wybrać to, co najbardziej mu się podoba.

Buciki: obuwie na rzepy lub zatrzaski lub skarpetki antypoślizgowe. Jeśli dziecko już chodzi, potrzebne mu będą buciki na zmianę, których podeszwa nie jest śliska lub skarpetki antypoślizgowe, co zmniejszy ryzyko upadków dziecka.

Worek na buciki: prosimy o podpisanie woreczka imieniem i nazwiskiem dziecka.

Piżamka: Maluchy często śpią w ciągu dnia. Piżamka powinna być wygodna i podobać się dziecku.

Pieluchy: prosimy o dostarczenie do żłobka zapasu podpisanych pieluch dla dziecka.

Chusteczki nawilżane: aby zapewnić dziecku odpowiednią pielęgnację i higienę, wyprawka do żłobka powinna zawierać także chusteczki nawilżające.

Krem na odparzenia: prosimy o spakowanie dziecku sprawdzonego wcześniej kremu. Często nowe, nieznane produkty powodują zaczerwienienie lub uczulenia.

Smoczek uspokajający: jeśli dziecko używa w domu, prosimy o spakowanie ulubionego, lub kupienie nowego smoczka do Klubu. Najlepiej, gdyby smoczek był taki, jakiego dziecko używa w domu.

Ulubioną przytulankę do snu: przytulony przez dziecko ukochany miś czy lalka niejednokrotnie pomagają dziecku podczas zasypiania lub wyciszania. Dziecko czuje się raźniej, zwłaszcza podczas pierwszych wizyt w żłobku.

Poduszka lub kocyk: jeśli dziecko ma w domu ulubioną poduszkę bądź kocyk, które pomagają mu w zaśnięciu, prosimy o spakowanie do wyprawki malucha.

2 butelki: jeśli dziecko pije z butelki, prosimy o podpisanie i zostawienie w Klubie dwóch. Jedną na mleko, drugą do picia np. wody lub kompociku. Jeśli Twoje dziecko nie pije już z butelki, możesz kupić dla niego kubeczek. Bardzo praktycznie byłoby, aby miał on pokrywkę, by napój się nie wylewał.

Warto podpisać wszystkie rzeczy dziecka. Dobrze sprawdzają się do tego celu naklejki, bądź niezmywalne pisaki. Pomoże to wychowawcom zachować porządek, odnaleźć ewentualną zgubę oraz zminimalizuje ryzyko podmiany przedmiotów.