Żłobek Integracyjny Terefere jest drugą placówką prowadzoną przez Krakowskie Centrum Psychologiczne Salvate. Pierwsza otwarta została w 2013 roku, cieszy się bardzo dobrą opinią i, co dla nas najistotniejsze, polecana jest przez Rodziców, których dzieci skorzystały z oferty naszego żłobka (zachęcamy do odwiedzin i zapoznania się z opiniami zamieszczonymi na fanpag’u  naszego Żłobka: https://www.facebook.com/ZlobekTerefere2/

Nasz drugi żłobek jest placówką umiejscowioną w południowej części Krakowa. Przeszedł generalny remont, został doposażony i przystosowany z pomocą architektów i profesjonalnych firm budowlanych, uwzględniając bezpieczeństwo i integrację najmłodszych dzieci. Lokal uzyskał pozytywna opinię Sanepidu oraz Straży Pożarnej. Wpisany został do rejestru żłobków pod numerem: 7330.2.14.2017.

Terefere 2 powstało z myślą o integracji dzieci. Głównym naszym celem było stworzenie miejsca, w którym swój czas wspólnie spędzają dzieci pełnosprawne z dziećmi niepełnosprawnymi . Zależy nam, aby dzieci rozwijały swoją empatię, budowały dobre relacje z innymi, swobodnie się czuły oraz wesoło bawiły ze swoimi rówieśnikami- bez względu na różnice.

Dzięki dofinansowaniu z Miasta Krakowa  abonament w naszym żłobku wynosi po odjęciu należnych dotacji ok 600 zł miesięcznie za 10 godzin opieki. Cena zwiera także zajęcia dodatkowe: plastyczne, muzyczne i ogólnorozwojowe oraz zajęcia organizowane we współpracy z neurologopedą logopedą oraz psychologiem dziecięcym.

Żłobek Terefere powstał w ramach Projektu „ Integracyjny Żłobek TeReFeRe –szansą na dobry start dla dzieci i ich mam”.

Głównym założeniem projektu Terefere jest zlikwidowanie barier:

  • finansowej, związanej z wysokimi kosztami wynajęcia indywidualnej opiekunki
  • mentalnej, wynikającej z obaw Rodziców przed powierzeniem małego dziecka niesprawdzonym, lub niewykwalifikowanym opiekunom
  • integracyjno/ społecznej,  związanej z nieprzystosowaniem dziecka do życia w grupie rówieśników, a zwłaszcza do funkcjonowania w grupie rówieśników z niepełnosprawnością. Zwracamy uwagę na integrację naszych dzieci, na rozwój ich empatii oraz uwrażliwiania na innych.

Jesteśmy przekonani , że odpowiedni dobór kadry, jej wysokie kwalifikacje, solidność i właściwe podejście do dzieci w połączeniu z doświadczeniem psychologicznym pracowników Krakowskiego Centrum Psychologicznego SALVATE pozwolą nam osiągnąć zamierzony cel- stworzenie ciepłego, przyjaznego i profesjonalnego miejsca, w którym każdy Rodzic może bez obaw zostawić swoje dziecko.