Chcemy, aby dzieci spędzały czas w Terefere w wesołej atmosferze i jednocześnie rozwijały swoją kreatywność. Dlatego w ramach abonamentu organizujemy różnorodne zajęcia dodatkowe, podczas których dzieci bawią się, integrują oraz poznają świat

1. Zmysłowe zabawy czyli zajęcia sensoryczne.

Zmysłowe zabawy to zajęcia z plastyki sensorycznej dla maluchów od 0 do 3 lat, polegającej na samodzielnej, swobodnej zabawie różnorodnymi produktami spożywczymi i plastycznymi bezpiecznymi dla dzieci. Zabawa ta ma na celu stymulowanie dziecięcych zmysłów takich jak węch, wzrok, smak, dotyk i słuch. Kolorowe barwy, przeróżne kształty, formy, faktury i tekstury przeniosą dzieci w magiczny świat pełen nieodkrytych wrażeń.

2. Gimnastyka smyka

Zabawy ruchowe, polegające na raczkowaniu, chodzeniu, bieganiu, czyli poruszaniu się pod okiem wykwalifikowanej kadry. Turlanie, bujanie, omijanie przeszkód, podrzucanie woreczkami, przechodzenie w tunelach. Zajęcia odbywają się przy muzyce.

 

3. Smykowa orkiestra

Zajęcia muzyczne z wykorzystaniem instrumentów muzycznych tj. bębenek, tamburyn, grzechotki, dzwoneczki, cymbałki, pałki, gwizdki. Śpiewanie rymowanek i wierszyków, tworzenie własnej muzyki.

 

4. Teatralne przygody

Bajki i opowiadania przedstawiane za pomocą pacynek, kukiełek i ulubionych pluszaków.

 

5. Rytmika „RUCHY MALUCHY”

Celem zajęć z rytmiki jest umuzykalnienie dzieci i ćwiczenie poczucia rytmu, poprzez wspólne śpiewanie piosenek, ćwiczenia rytmiczne, taniec i grę na instrumentach perkusyjnych.

 

 • wykonujemy ćwiczenia rytmiczne,
 • śpiewamy piosenki,
 • poznajemy instrumenty,
 • uczymy się układów tanecznych.

Każdy nauczyciel posiada tytuł zawodowego muzyka i doświadczenie w pracy z dziećmi. W czasie zajęć prowadzący grają na instrumencie klawiszowym oraz dodatkowym instrumencie w zależności od swojej specjalizacji m. in. na skrzypcach, akordeonie, gitarze, flecie, klarnecie.

 

6.Zajęcia logopedyczne

Zabawy wspierające Integrację sensoryczną w naszym przedszkolu mają na celu promocję rozwoju dzieci poprzez bodźce zmysłowe. Praca terapeutyczna polega na rozwijaniu prawidłowego odbioru i analizy bodźców dostarczanych dziecku z otoczenia poprzez wszystkie zmysły: dotyk, wzrok, słuch, smak, węch oraz czucie głębokie i równowaga.

W Terefere prowadzone są warsztaty pod czujnym okiem naszego neurologopedy, specjalizującego się w terapii wad wymowy oraz opóźnionego rozwoju mowy u dzieci w wieku przedszkolnym. Ćwiczenia odbywają się w formie zabawy z wykorzystaniem zróżnicowanych narzędzi terapii, oraz pomocy dydaktycznych które zwiększają jej skuteczność.

Oferujemy terapię logopedyczną grupową i indywidualną:

 1. Diagnozę logopedyczną,
 2. Terapię wad wymowy,
 3. Wczesną interwencję logopedyczną,
 4. Naukę Czytania Metodą Symultaniczno-Sekwencyjną,
 5. Wspomaganie rozwoju dzieci z grupy ryzyka dysleksji,
 6. Terapię opóźnionego rozwoju mowy,
 7. Terapię jąkania, niepłynności mowy,
 8. Terapię osób:
  • z zaburzeniami ze spektrum autyzmu,
  • z Zespołem Aspergera,
  • z afazją,
  • z alalią
  • z dysleksją