Żłobek Terefere został stworzony z myślą o dostosowaniu przestrzeni do potrzeb  najmłodszych oraz dzieci z niepełnosprawnością. Znajduje się na parterze lokalu, który przeszedł generalny remont zgodnie z wytycznymi MPiPS, Straży Pożarnej oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Wyposażenie żłobka, w tym meble, zakupione sprzęty, dywany oraz zabawki są fabrycznie nowe, spełniają Polskie normy oraz posiadają wymagane atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Nasza placówka to nowe przestronne sale:  sala zabaw, sala do snu dzieci oraz zaplecze do Sali Integracji Sensorycznej. Sala, po konsultacji z fizjoterapeutami oraz architektem żłobka, wyposażona została w liczne urządzenia wspomagające rozwój ruchowy i sensoryczny naszych dzieci. Drabinki, ślizgownice, huśtawka z piłeczkami- to tylko niektóre z elementów wyposażenia.

Posiadamy przystosowane zaplecze kuchenne, w którym wydawane są posiłki dostarczane i przygotowywane przez firmę „ALMA Verde”, prowadzącą ekologiczny catering dla żłobków i przedszkoli, śliczną, przystosowaną pod najmłodszych łazienkę wraz z toaletami oraz drugie, bezpośrednie wyjście z lokalu, prowadzące do zadbanego przestronnego ogrodu z placem zabaw.

Dbamy o zdrowie naszych dzieci!

Mając na uwadze panujący w Krakowie smog,  zakupiony został oczyszczacz powietrza oraz wodny odkurzacz antyalergiczny. Dodatkowo, ze względu na liczne zachorowania w okresie jesienno-zimowym, zakupiona została lampa bakteriobójcza, stosowana na oddziałach dziecięcych i w szpitalach. Lampa włączana jest podczas nieobecności naszych dzieci i pełni funkcję dezynfekującą pomieszczenia, dywany i zabawki. Dzieci nie zarażają się wzajemnie, a bakterie nie są przenoszone na zabawkach i przedmotach codziennego użytku.