Chcemy, aby dzieci spędzały czas w Terefere w wesołej atmosferze i jednocześnie rozwijały swoją kreatywność. Dlatego w ramach abonamentu organizujemy różnorodne zajęcia dodatkowe, podczas których dzieci bawią się, integrują oraz poznają świat.


Nasze zajęcia:

1. Zajęcia z neurologopedą.

W Terefere prowadzone są warsztaty pod czujnym okiem naszego neurologopedy Pani Małgorzaty Stępień, specjalizującego się w terapii wad wymowy oraz opóźnionego rozwoju mowy u dzieci w wieku przedszkolnym. Ćwiczenia odbywają się w formie zabawy z wykorzystaniem zróżnicowanych narzędzi terapii, oraz pomocy dydaktycznych które zwiększają jej skuteczność.

2. Zajęcia gimnastyczno-sensoryczne Bystry Bobas

Zmysłowe zabawy to zajęcia z plastyki sensorycznej dla maluchów od 0 do 3 lat, polegającej na samodzielnej, swobodnej zabawie różnorodnymi produktami spożywczymi i plastycznymi bezpiecznymi dla dzieci. Zabawa ta ma na celu stymulowanie dziecięcych zmysłów takich jak węch, wzrok, smak, dotyk i słuch. Kolorowe barwy, przeróżne kształty, formy, faktury i tekstury przeniosą dzieci w magiczny świat pełen nieodkrytych wrażeń.

3. Zajęcia z psychologiem dziecięcym

Pani psycholog dziecięca Ania bawiąc się z nami obserwuje, czy prawidłowo sie rozwijamy.

4. Język angielski

Zabawy z językiem angielskim


5. Rytmika „RUCHY MALUCHY”

Celem zajęć z rytmiki jest umuzykalnienie dzieci i ćwiczenie poczucia rytmu, poprzez wspólne śpiewanie piosenek, ćwiczenia rytmiczne, taniec i grę na instrumentach perkusyjnych.

  • wykonujemy ćwiczenia rytmiczne,
  • śpiewamy piosenki,
  • poznajemy instrumenty,
  • uczymy się układów tanecznych.

Każdy nauczyciel posiada tytuł zawodowego muzyka i doświadczenie w pracy z dziećmi. W czasie zajęć prowadzący grają na instrumencie klawiszowym oraz dodatkowym instrumencie w zależności od swojej specjalizacji m. in. na skrzypcach, akordeonie, gitarze, flecie, klarnecie.